ŽAIBELIS - Jonavos automobilių sporto klubas

  • Padidinti šriftą
  • Šrifto dydis p/nutylėjimą
  • Sumažinti šriftą

2012 Mini žiedinių lenktynių I etapas

2012 mini 1
"Nemuno žiedo" trasoje gegužės 1 d. įvykusiame Mini žiedinių lenktynių pirmenybių I etape dalyvavo ir mūsų komanda "Elektrobig-Žaibelis", kurią atstovavo Ignas Brusokas (Honda Civic iVT Nr.15) ir Mantas Gasiūnas (Honda CRX B20VTEC Nr.8). Abudu lenktyninkai varžėsi "A2000" klasėje (iš viso 12 dalyvių) ir lenktynėse užėmė atitinkamai 3 ir 5 vietas. Komandinėje įskaitoje užimta 6 vieta.
 
 
 
Kiekvieno etapo Mini žiedinės lenktynės susideda iš dviejų atskirų važiavimų. Pirmajame lenktynininkai turi įveikti 6 trasos ratus (vieno "Nemuno žiedo" rato ilgis ~3,3km), o antrajame tenka įveikti dvejais ratais daugiau - iš viso 8 trasos ratus. Verta paminėti, kad į antrųjų lenktynių startą pirmieji aštuoni grupės automobiliai stoja atvirkščiai pirmųjų lenktynių finišo pozicijoms, t.y. sportininkas pirmose lenktynėse finišavęs pirmas, į antrųjų lenktynių startą bus statomas aštuntoje pozicijoje (antras - septintoje, trečias - šeštoje ir t.t.). Tokiu būdu antrose lenktynėse lyderiams tenka lenkti lėtesnius sportininkus, kas suteikia lenktynėms daugiau intrigos.
 
Lenktynės prasidėjo kvalifikacija, kurioje Mantas trasos ratą įveikė per 1 min. 34,91 sekundės ir į pirmųjų lenktynių startą stojo 3 vietoje. Ignas, atsilikęs vos 0,28 sekundės, į startą stojo ketvirtoje A2000 klasės pozicijoje.
 
Pirmųjų lenktynių starte Ignui pavyko išsiveržti į trečiąją poziciją. Važiuojant antrą lenktynių ratą Mantui trumpam pavyko aplenkti Igną, tačiau klaida (padaryta įveikiant vieną iš greičio gesinimo zonų) Mantą nustūmė į penktąją vietą, aukščiau kurios taip ir nepavyko pakilti iki pat finišo. Ignas, kelis ratus važiavęs trečioje vietoje, kiek per anksti pasuko į vieną kartą privalomą įveikti ilgesnę trasos atkarpą (JOKER) ir iš jos išvažiavo jau ketvirtoje vietoje tiesiai priešininkui už nugaros. Trečiąją vietą Ignui pavyko susigražinti kertant finišo liniją, kai prieš tai šioje vietoje važiavęs sportininkas taip pat privalėjo įveikti JOKER'į. Kovą trasoje geriausiai atspindi finišo laiko skirtumai (skliausteliuose) tarp trečioje (0,11 s) ketvirtoje (0,15 s) penktoje vietoje finišavusių lenktyninkų.
 
Kadangi pagal varžybų taisykles pirmieji aštuoni atvažiavę sportininkai antrųjų etapo lenktynių starte "apverčiami" (žr. paaiškinimą aukščiau), Mantui teko startuoti iš ketvirtos pozicijos, o Ignui iš šeštos. Startas abiems lenktyninkams pavyko neblogai ir įveikus pusė antrųjų lenktynių distancijos (4 ratus) Mantas važiavo jau antroje vietoje, o Ignas trečioje. Tačiau šios lenktynės buvo nutrauktos dėl trasoje užsidegusio Honda Integra automobilio. Dėl trasoje gausiai išsiliejusių tepalų varžybų organizatoriai nusprendė lenktynių nebetęsti ir etapo apdovanojimus paskelbti pagal pirmo važiavimo rezultatus.
 
Labai gaila bet trasos personalui naudojantis gesintuvais nepavyko numalšinti Juliaus Skirmanto Honda Integrą Nr.39 apėmusios liepsnos. Gera žinia ta, kad automobilio vairuotojas spėjo laiku išlipti iš degančio automobilio ir nenukentėjo, tačiau kol atvyko gaisrininkai Integra sudegė visiškai nebepataisomai. Juliau laikykis ir neprarask ūpo lenktyniauti. Visos mūsų komandos užuojauta tau.
 
 
Visi lenktynių rezultatai čia
 
Laidos "Autofanai" video apie lenktynes čia
 
Lenktynių įrašai iš mūsų komandos automobilių:

Mantas Gasiūnas - Honda CRX - Nr.8 - A2000
1 lenktynės
2 lenktynės

Ignas Brusokas - Honda Civic - Nr.15 - A2000
1 lenktynės
2 lenktynės

 

 

Galerija

Dabar prisijungę

Mes turime 21 svečius online


Partneriai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Informacinis partneris

Reklaminis skydelis

Draugai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis